Total Wellness

THE INTERNATIONAL ASSOCIATION

קונספט הבריאות

konzep-zdo-ivrit

קונספט הבריאות החדש – נוסחה טבעית לבריאות, שיקום, יופי וחיוניות

קונספט הבריאות הוא חלק מחינוך הבריאות הבסיסי. בלעדיו לא ניתן להגיע לבריאות מלאה. הקונספט הוא הדרך הזמינה והטבעית לשיקום ושמירה על הבריאות.

זהו קונספט מקורי שמורכב משמונה רכיבים עיקריים (בוריס בליאן): שמש, אוויר, אדמה, מים, שינה, תזונה, התנועה ופסיכולוגיה. הרכבים פועלים רק בשילוב זה עם זה.

יש לזכור כי קונספט הבריאות יעזור רק למי שידע לעצור בזמן לפני שיהיה מאוחר מדי והנזק יהפוך לבלתי הפיך.

כל רכיבי הקונספט הינם חיוניים, ואי אפשר להוציא אחד מהם. אנו התבססנו על הרכיב החשוב ביותר - התנועה. החיים הם תנועה. כל חלקיק בטבע נמצא בתנועה תמידית, נע במרחב. האוויר, המים, השמש והירח, בעלי חיים וציפורים נעים ללא הפסקה. גם הזמן נע, ורק אדם מפר את חוקי התנועה.

העולם שלנו מלא בלחצים ומתח. אנחנו חיים בקצב מטורף, תמיד ממהרים, אבל יחד אם זאת ממעטים לנוע מבחינה גופנית. אנחנו יושבים שעות ארוכות מאחורי ההגה, יושבים או עומדים בתחבורה ציבורית, יושבים שעות מול המחשב באותה תנוחה. בערב העיניים עייפות, הצוואר והגב כאובים, ידיים ורגליים רדומות. אנחנו מתייחסים לתופעות אלו כאל בלתי נמנעים, ולא מבינים שמאבדים את הבריאות ואת הזמן.

להלן רשימה חלקית בלבד של המחלות שנגרמות מחוסר תנועה:

  • הלב: מחלות לב, היחלשות שריר הלב, סכנה של התקף לב.
  • ראש: הפרעות במחזור הדם במוח, כאבי ראש, סכנה של שבץ.
  • כלי דם: טרשת עורקים, הפרעות במחזור הדם, דליות.
  • כוח גברא: אין אונות, בעיות ערמונית, ירידה באיכות הזרע.
  • נשים: מחלת גינקולוגיות, בעיות האגן הקטן.
  • מערכת השתן: בעיות רבות, לרבות בריחת שתן.
  • מצב רגשי: ירידה בביצועים, עייפות כרונית, דיכאון, התפרצויות אלימות.
  • וגם: טשטוש ראייה, פגיעה במערכת חיסון, דלדול שרירים, מחלות עמוד השדרה, כאבי גב תחתון, סוכרת, השמנת יתר, טחורים, עצירות.

כל זאת משום שמאמץ שרירי בחיי אדם שלפני 100 שנים עמד על 96, ירד היום ל -1 בלבד.

לקחנו הליכה נורדית כשרביט הקסם מפני שהיא סוג הכושר היעיל ביותר בעולם שבהחלט יכול לעזור לשפר את המצב הקיים.

מדוע הליכה נורדית? מדוע עכשיו? הליכה נורדית מקשרת בין רכיבי קונספט הבריאות: השמש, האוויר, האדמה, התנועה והפסיכולוגיה, ותורמת לתזונה מאוזנת ושינה טובה. זוהי הדרך המהירה ביותר לחזור לריאות שלמה: שיקום, מאזן אנרגיה, התחדשות, ירידה במשקל, ניידות, יופי וקואורדינציה. כמו כן, ההליכה תורמת לשיפור משמעותי של יכולות גופניות שלנו: כוח, מהירות, גמישות, זריזות וסיבולת.

קינסיולוגיה, קינסי-תרפיה, וטוויסט-תרפיה הם אלמנטים של מערכת התנועה והאנרגיה הטבעיות של הגוף. בבדיקת השריר שנעשית בשיעורים שלנו ומבוססת על שיטות מזרחיות ומערביות כאחד, מתגלים אזורים שבהם חסימת האנרגיה פוגעות ברווחה גופנית ורגשית של האדם. אותה שיטה מסייעת גם בזיהוי גורמים המשפיעים על הופעת חסימות אלו.

שיעורי הליכה נורדית שמתקיימים בפארקים ובחוף הים בהתאם לקונספט הבריאות, מביאים שיפור משמעותי באיכות החיים כבר מהימים הראשונים. הם מסירים אי נוחות וקיפאון ומאיצים את תהליך ריפוי עצמי של הגוף. תנועות עדינות במפרקים ובעמוד השדרה מאפשרים לשחזר זרימת הדם והניידות, להקל על התכווצויות השרירים ולהסיר חסימות (קראו תגובות של לקוחותינו).

יישום קונספט הבריאות צריך להיות הצורך יומיומי של החברה.

המשימה שלנו היא ללמד אותכם לחיות חיים ארוכים ואיכותיים. המשימה שלכם היא לקחת אחריות על הבריאות שלכם. הבחירה, כמובן, תמיד בידכם.

אנחנו מפעילים קבוצות לכל הגילאים ושכבות אוכלוסיה. לילדים מופעלים פרויקטים מקוריים כגון "תנו צ'אנס לילדינו", "בית הספר לבריאות" וכו'. ההבדל העיקרי בין הפעילות שלנו לבין מערכת הרפואה המסורתית הוא במעורבות ישירה של הלקוח ובהעדר התרופות.

הסיבות לפופולריות המדהימה של הליכה נורדית הם טבעיות, פשטות, יעילות, זמינות וחסכוניות. אם תבחרו בה, תוכלו לשקם את עצמכם תוך זמן קצר, ללא קשר לחומרת המצב הנוכחי.

kosher tnua mufhat

onwfNWI 80px